Škola upcyklovanej módy

RecyCOOL Upcycling Club

Škola upcyklovanej módy je séria workshopov pre deti, kde si sami v priebehu jedného týždňa vytvoria vlastný outfit a na záver ho predvedú na módnej prehliadke.

Primárne sa venujeme upcyklovanej móde, prerábame second-hand oblečenie alebo si šijeme zo zvyškových látok. Šijeme na šijacom stroji alebo na obnitkovávači, šijeme ručne, prišívame gombíčky, vyšívame, zdobíme... Pre deti sa snažíme otvoriť svet ručných prác a ukázať im, že si môžu aj sami vyrobiť vlastné oblečenie. Skupinky sú podelené podľa aktivít a zručností a aj úplní začiatočníci si vyskúšajú, ako sa pracuje na šijacom stroji.

Tento rok na vyžiadanie pridávame novinku - PROFI TURNUS - pre pokročilé deti (tie, ktoré u nás už viackrát boli) - dvojtýždňový turnus, kde budú pracovať pod vedením profesionálnej krajčírky a zoznamovať sa s čarom strihov a náročnejšími technikami šitia.

Škola upcyklovanej módy prebieha v príjemnom prostredí Novej Cvernovky v Bratislave pod dohľadom slow fashion dizajnérky Martiny Marekovej Kuipers, ktorá má v objekte aj štúdio a kde si deti budú môcť naživo pozrieť upcyklované dizajnérske kúsky.

Úspešne máme za sebou niekoľko letných prázdnin a množstvo turnusov, kde si dievčatá vyskúšali, aké to je šiť ručne i na šijacom stroji. Vytvorili si vlastné šaty, tašky i doplnky, čo-to sa dozvedeli o upcyklácii či textile samotnom, postretali nové kamarátky a pošušotali si vzájomné tajomstvá.

REFERENCIE OD SPOKOJNÝCH RODIČOV Z LETNEJ ŠKOLY

Naša Terezka bola maximálne spokojná. Kade chodí, tade ukazuje, čo všetko si vytvorila. Ak to práve nemá na sebe ;)
Martin, Terezkin otec


Vďaka je na našej strane - bezchybná organizácia, pohodová atmosféra, zdravá strava, ale najmä kopec kreatívnych zážitkov, nových zručností a kamarátstiev. A pre nás čerešnička na torte - zaujímavé informácie o etickej móde, tak dôležité v dnešnom svete. Jednoducho - top týždeň, ktorý si Ninka užila naplno a tešila sa na každý ďalší deň, čo nové sa naučí. Takže my si ho určite toto leto ešte zopakujeme.
Ingrid, Ninkina mamina


V Novej Cvernovke moju tween cverenku v lete podučili zabudnutej zručnosti i jemne zaočkovali proti "fast fashion." Ďakujeme
Martin, Emilkin otec